hydropolis SP ZdrojW zabytkowych XIX wiecznych pomieszczeniach - w podziemnym zbiorniku na wodę czystą - unikatowych w skali Polski a nawet świata, dziewczęta z kl. 4 i 5 zgłębiały wiedzę o wodzie. Ponad głowami co rusz pojawiały się zaskakujące przestrzenne obrazy, kula ziemska na wyciągnięcie ręki, głębinowy batyskaf, czy polowanie żarłacza tygrysiego na ławicę tuńczyków.

Skąd wzięła się woda na naszej planecie, dlaczego aż 60% wody znajduje się w naszym organizmie, jak dawniej wyglądały urządzenia hydrauliczne w miastach i czy zawsze były z metalu, co znajduje się na dnie oceanów oprócz przedziwnych organizmów - te wszystkie zagadki miały swoje rozwiązania w trakcie zwiedzania nowoczesnego Hydropolis. 

 

Dziewczęta miały również okazję odprężyć się w strefie relaksu i zobaczyć wizualizację lasów deszczowych Amazonki. Oprócz sporej dawki wiedzy mogły również skorzystać z gier multimedialnych: pobawić się z wirtualnymi delfinami, zatroszczyć się o rafę koralową. Wyprawa do Hydropolis odbyła się podniebną Polinką, dziewczęta poszybowały ponad Odrą. Ależ to była wyprawa! 

 

Fotorelacja z wycieczki dostępna oczywiście w naszej galerii.