miedzy nami odkrywcamiCzy wiecie dlaczego wdowi grosz pomógł pierwszemu królowi Polski – Bolesławowi Chrobremu? Dziewczęta z klasy 4 i 5 przygotowując się do finału konkursu "Między nami odkrywcami" zgłębiają tajniki przeszłości Polski z czasów piastowskich. Pod czujnym okiem pani Agnieszki Fic nauczycielki historii odkrywają zagadkę o wdowim groszu i wiele wiele innych. Już 21 maja wyruszają do Józefowa, aby stanąć w szranki z innymi szkolnymi drużynami. Życzymy powodzenia!

Ale, ale jak to było z ....wdowim groszem? Otóż, aby wykupić od Prusów ciało św. Wojciecha należało zebrać sporą sumę pieniędzy. Uzbierała się już cała góra, ale jeszcze było mało i właśnie wdowi grosz przeważył szalę wagi i ciało św. Wojciecha trafiło do Polaków, jak głosi legenda...

 

Staranne przygotowania naszych uczennic do konkursu można zobaczyć w naszej galerii.