spartakiadaW dniu 9 czerwca, Szkoła Podstawowa ZDRÓJ była gospodarzem historycznego wydarzenia - pierwszej międzyszkolnej SPARTAKIADY. Mieliśmy ogromną przyjemność gościć uczennice i nauczycielki z następujących placówek partnerskich: Szkoła Podstawowa ŹRÓDŁO z Krakowa, Szkoła Podstawowa HORYZONTY z Poznania oraz Szkoła Podstawowa PŁOMIEŃ z Katowic.

Dziewczęta ze wszystkich klas, w podziale na grupy wiekowe, były uczestniczkami sportowych zmagań rozegranych w atmosferze rywalizacji opartej na poszanowaniu zasad fair play i wzajemnego szacunku. Uczennice konkurowały o wygraną złotych, srebrnych i brązowych medali w kilku konkurencjach: bieg na 60-, 100- i 300 metrów, skok w dal oraz rzut piłeczką palantową. Miały również niepowtarzalną okazję do spotkania z siatkarkami Impel Wrocław - Bogumiłą Pyziołek i Katarzyną Konieczną.

Sportowa konkurencja dostarczyła wszystkim uczestniczkom niezliczonych powodów do radości i uśmiechu. Warto zauważyć, że SPARTAKIADA stała się również wyjątkową okazją do międzyszkolnej integracji.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestniczkom sportowych konkurencji - w szczególności laureatkom klasyfikacji medalowej. Mamy nadzieję, że spotkamy się znów za rok!

Fotorelacja ze SPARTAKIADY dostępna w naszej galerii.